Šiuo metu yra prisijungę 64 svečiai ir 5 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Kaip vertinate pastarųjų mėnesių diskusijas LGBTQ+ klausimais?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 88, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė erase, penktadienį, 2021.02.26 20:15. Perskaityta 305 kartus

Kai kolumbietis Diego Esteban (31) prieš keletą metų Honkonge sutiko lietuvį, dar nežinojo, kur jį atves į širdį pasibeldę jausmai. Nuoširdžiai pamilęs Diego troško iš arčiau pažinti vaikino gimtinę, tad susikrovęs lagaminus atvyko į Lietuvą.

Netrukus apsigyvenęs mylimojo gimtinėje anglų, ispanų ir kinų kalbas dėstantis kolumbietis svečioje šalyje pasiliko. Dabar Diego ne tik žarsto gražiausius komplimentus Lietuvai, bet ir stebina savo muzikiniais gebėjimais – vyras groja elektriniu smuiku. Ir nors santykiai su brangiu lietuviu nutrūko, Diego nenusimena – Lietuvoje jis ne tik surado bendraminčių, bet ir pasijuto be galo saugiu bei laimingu.

Diego, kiek laiko jau gyveni Lietuvoje ir kas į šią šalį tave atvedė?

Gyvenu čia nuo 2019-ųjų birželio. Prieš tai dirbau Honkonge. Ten netikėtai sutikau savo tuometinę meilę – jis buvo lietuvis. Dėl to ir apsistojau Lietuvoje – kad galėtume būti kartu, nes išlaikyti santykius per atstumą atrodė per sudėtinga. Tačiau, kai atvykau į Lietuvą, viskas pasikeitė – su draugu nutarėme, kad laikas mūsų santykiams netinkamas ir išsiskyrėme.

Galvojau išvykti iš Lietuvos, tačiau man taip patiko ši šalis ir Vilniaus miestas, kad galiausiai pasilikau. Niekur nesijaučiu labiau namuose, nei čia. Visa tai buvo daugiau nei prieš metus. Radau mylimą darbą, butą ir šunį, susipažinau su begale naujų žmonių, kurie tapo mano draugais – esu laimingas, būdamas čia.

Kokia tavo specialybė, ką darai, jog pragyventum?

Esu mokytojas, mokau skirtingose valstybėse, „American international“ mokyklose. Esu dirbęs net Afrikoje. Mokau ispanų ir kinų kalbų. Kuomet įvyko lemtingoji pažintis, mano tuometinis partneris Honkonge tiesiog viešėjo kaip turistas. Tada labai daug apie Lietuvą nežinojau.

Prieš atsikraustant, esu čia buvęs penkis kartus. Pirmą kartą į Lietuvą atvykau gal 2018-ųjų pavasarį, praleidau čia Velykas ir pasilikau vasarai, po to atvykau žiemą. Kadangi dirbu mokytoju, turiu daug atostogų, kurias galėjau praleisti Lietuvoje. Esu aplankęs nemažai skirtingų miestų ir valstybių, tad turiu kelis kriterijus, kurie man yra itin svarbūs.

Kuo Lietuva tave taip pakerėjo?

Visų pirma – saugumu. Niekur nesijaučiau toks saugus, kaip būdamas Lietuvoje. Šioje šalyje gali bet kuriuo paros metu vaikštinėti gatvėmis ir nebijoti būti užpultas. Tokio jausmo tikrai nėra gimtojoje Kolumbijoje.

Šiuo metu turi partnerį, mylimą žmogų šalia?

Mano atvirumas ir kiša koją būsimiems santykiams – bandžiau susitikinėti Lietuvoje, tačiau nesėkmingai. Čia gėjai labai nedrąsūs ir susikaustę, o man, kadangi esu lotynų amerikietis, būdingas ekspresyvumas.

Tačiau tikiu, kad situacija keisis – ypač po praėjusių rinkimų Lietuvoje. Jei kada nors tapčiau profesionaliu muzikantu, tikrai neščiau skambią žinią ne tik apie LGBTQ+ bendruomenę, bet ir apie žmonių teises.

Pažįstu nemažai muzikantų Lietuvoje, kurie slepia savo homoseksualumą ir deja, bet visai suprantu juos. Manau, kad LGBTQ+ bendruomenei Lietuvoje reikia daugiau palaikymo ir viešumo, Tomas Vytautas Raskevičius – puikus pavyzdys, manau, reikėtų daugiau tokių žmonių Seime.Daugiau Žmonės.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis