Šiuo metu yra prisijungę 45 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Kaip vertinate pastarųjų mėnesių diskusijas LGBTQ+ klausimais?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 88, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, penktadienį, 2021.02.26 14:46. Perskaityta 224 kartus

„Valstiečių“ šešėlinei Vyriausybei deklaravus paramą iniciatyvinei asmenų grupei, kuri reikalauja Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus atsistatydinimo, Laisvės partijos frakcijos narys Vytautas Mitalas teigia, kad Ramūno Karbauskio vadovaujamame neformaliame Ministrų Kabineto darbe galima įžvelgti nesantaikos kurstymą.

Pasak Seimo vicepirmininko, apskritai, susidaro įspūdis, kad apie šešėlinės Vyriausybės sudarymą pranešę „valstiečiai“ kol kas daugiausiai dėmesio skiria ne konstruktyviam darbui opozicijoje, tačiau Laisvės partijos teiginių kritikai.

Pirmadienį vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinės Vyriausybės posėdyje keltas klausimas dėl T. V. Raskevičiaus likimo užimame poste. Šešėlinis Ministrų Kabinetas kone vienbalsiai sutiko, kad reikia pagelbėti visuomenininkais prisistatantiems asmenims, kurie reikalauja seksualinės orientacijos neslepiančio Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko atsistatydinimo. Ši iniciatyvinė grupė skelbiasi surinkusi 365 tūkst. iniciatyvą remiančių gyventojų parašų.

„Surinkti daug ką galima dėl įvairiausių klausimų, kurie kelia nerimą, bet reikia turėti dalykinės kritikos. Šiuo atveju dėl Žmogaus teisių komiteto veiklos nėra pozicijos. „Valstiečiai“ taip pat nieko konkretaus neįvardija. Tad viskas primena ne politinę visuomeninę akciją, bet – ką sako ir kai kurie teisininkai – nesantaikos kurstymą. Ir kurstoma žmogaus asmenybės atžvilgiu, jo įsitikinimų, jo pažiūrų ar net jo orientacijos. Visa tai ne tik kad garbės nedaro, bet yra labai pavojingas žaidimas su demokratija. Tai, kad kažkas kažkam nepatinka... Juk tokiu principu galima daug ką uždrausti“, – Eltai sakė V. Mitalas.

Politikas teigia apskritai pasigendąs konstruktyvumo R. Karbauskio šešėlinės Vyriausybės darbe. Bent jau pirmadienį vykusiame posėdyje, pažymėjo V. Mitalas, „valstiečiai“ daugiausiai dėmesio skyrė Laisvės partijos programinių siekių kritikai.

„Kiek man teko užmesti akį į šešėlinės Vyriausybės posėdį, tai visa pirmoji dalis yra skirta Laisvės partijos politikos aptarimui. Tiek apie Tomą Vytautą Raskevičių, tiek apie Artūro Žukausko pasisakymus Švietimo komitete. Iš to aš suprantu, kad „valstiečiai“ save formuoja kaip alternatyvą Laisvės partijai. Tad galbūt šešėlinė Vyriausybė yra tam skirta. Bent jau toks vaizdas iš pirmojo posėdžio susidarė“, – teigė jis.

Visuomenininkais prisistatantys asmenys ragina trauktis Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką, Laisvės partijai priklausantį T. V. Raskevičių iš einamų pareigų. Jie teigia surinkę šią iniciatyvą remiančių 365 tūkst. parašų.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis