Šiuo metu yra prisijungę 65 svečiai ir 4 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kaip vertinate pastarųjų mėnesių diskusijas LGBTQ+ klausimais?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 88, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2021.03.03 12:30. Perskaityta 189 kartus

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko šiose pareigose dalis matyti nenori, dėl to pradėta iniciatyva, kurios autoriai teigia sulaukę daugiau kaip 365 tūkst. piliečių palaikymo, politinę paramą jai išreiškė ir Seimo „valstiečiai“. Teigiantiems, kad atstovauja tik vienos „grupės“ interesus T. Raskevičius atsako, kad per tris mėnesius komiteto darbotvarkėje atsidūrė vos vienas su LGBT susijęs klausimas.

Tačiau bendruomenei aktualius klausimus jis tikrai žada kelti ateityje. Įskaitant partnerystės įstatymą, dėl kurio teigia esant planą A, B ir C.

Grupė visuomenininkais prisistatančių asmenų Seimui savaitės pradžioje perdavė kreipimąsi, kuriam palaikymą, pasak jų, išreiškė per 365 tūkst. Lietuvos piliečių. Patys iniciatoriai pripažįsta, kad peticijos kriterijų ši iniciatyva neatitinka, tačiau tikisi, kad į jų nepasitenkinimą T. Raskevičiaus politine veikla bus sureaguota.

Pats politikas sako nematantis priekaištų savo veiklai – tik tapatybei.

„Kalbant politiškai, vertinu ir branginu šių žmonių teisę reikšti savo įsitikinimus, kita vertus, ketinu tęsti savo darbą Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigose. Kalbant žmogiškai, situacija man vienareikšmiškai sudėtinga, nes, mano įsitikinimu, ši peticija nukreipta prieš mane kaip homoseksualų asmenį, homoseksualų Lietuvos Respublikos pilietį“, – LRT RADIJO laidai „Svarbus pokalbis“ sakė Laisvės partijos parlamentaras T. Raskevičius.

Pirmadienį vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinės Vyriausybės posėdyje iniciatyvai išreikštas palaikymas, o iš Seimo pasitraukęs partijos lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį LRT RADIJUI sake, kad iniciatyvininkų rašte kalbama „apie žmogaus elgesį būnant komiteto pirmininku, o ne tai, kokios jis yra orientacijos“, tačiau koks yra tas nepasitikėjimą keliantis elgesys, politikas neįvardijo.

Pasak T. Raskevičiaus, iš maždaug dešimties Žmogaus teisių komiteto posėdžių, įvykusių per tris naujojo Seimo darbo mėnesius, su LGBT susijęs klausimas svarstytas tik kartą, ir jis nėra apie kokią nors įstatyminę iniciatyvą. Todėl priekaištus, jog atstovauja tik esą siaurai daliai visuomenės, jis atmeta.

„Sudėtinga atremti tuos argumentus ar kaltinimus, kai nieko blogo nepadarei. Kvestionuojamos mano kompetencijos, bet žinote, aš visą gyvenimą praleidau dirbdamas žmogaus teisių srityje ir būtent tas įdirbis ir atvedė mane į politiką.

Kai yra kvestionuojama, kad Žmogaus teisių komitete esą nėra svarstomi jokie kiti klausimai, tik LGBT klausimai, bet nagrinėjant darbotvarkę, per šiuos tris mėnesius mes apskritai tik vieną kartą aptarėme klausimą, susijusį su LGBT tema – tai buvo nevyriausybinės organizacijos kreipimasis su prašymu Seimo patalpose organizuoti konferenciją. Labai sunku komentuoti kaltinimus, kurie neturi jokio faktinio pagrindo“, – kalbėjo T. Raskevičius.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis